Zadzwoń do nas
+48 792999954
Spawanie TIG sprowadza się do wytworzenia elektrycznego łuku za pomocą nietopliwej wolframowej elektrody w osłonie gazu obojętnego. Często spotykane w tym przypadku jest również oznaczenie GTAW (Gas Tungsten Arc Weding)
Spawalniczy łuk, który znajduje się pomiędzy elektrodą a spawanym materiałem topi powierzchnię. Spawanie TIG nie wymaga konieczności stosowania dodatkowych materiałów. Spawane elementy można z łatwością połączyć ze sobą poprzez przetopienie spawalniczego rowka. Jeśli przy spawaniu stosowany jest jednak dodatkowy materiał, to jest on najczęściej wprowadzany do jeziorka sposobem ręcznym a nie przy pomocy specjalistycznego spawalniczego uchwytu jak ma to miejsce przy metodzie MIG/MAG.
Dlatego też spawalniczy uchwyt stosowany przy spawaniu TIG jest skonstruowany w zupełnie inny sposób niż ten używany przy metodzie MIG/MAG lub kiedy wykonujemy spawanie MMA. Spoiwo najczęściej dostępne jest pod postacią drutu bądź pręta o długości wynoszącej około jeden metr z odpowiednio dobraną do niego średnicą.
Cały proces spawania metodą TIG odbywa się w otoczeniu chemicznie obojętnego gazu ochronnego. Najczęściej bywa to hel lub argon, który wypływa z dyszy elektrodowego uchwytu.
+48 792999954
+48 796965222
Na skróty
CIEKAWOSTKI
Strona stworzona w kreatorze WebWave. Wykonanie: Smart Pixel